Коротко з історії

Історія Державного підприємства «Середино-Будське лісове господарство» розпочинається з 1928 року, коли було створено райлісгосп. У 1960 році згідно постанови РМ УРСР №1834 від 30.11.1959 року і наказу Головного управління лісового господарства і лісозаготівель при РМ УРСР № 117 від 14.05.1960 року на базі механізованого лісгоспу, організованого в 1955-1956 роках, був створений «Середино-Будський лісгосп». В 1991 році реорганізували лісгосп в державне лісове господарство.
Перше лісовпорядкування лісів ,які входять до складу лісгоспу, проведено частинами в період з 1927 по 1938 роки.

Місце розташування

Згідно лісорослинному районуванню, територія лісгоспу відноситься до зони Північного Українського Полісся та займає південну частину Поліської низовини, яка є окремою фізично-географічною провінцією зони змішаних лісів рівнини. Клімат району розташування лісгоспу – помірно-континентальний з теплим літом і м’якою зимою, сприятливий для росту таких порід як: сосна звичайна, ялина, береза, осика, вільха.
Територія лісгоспу за характером рельєфу являє собою рівнину. Місцями рельєф слабохвилястий із загальним схилом до ріки Десна.
Державне підприємство «Середино-Будське лісове господарство» розташоване в північній частині Сумської області на територіях Середино-Будського, Шосткинського та Ямпідьського районів на загальній площі 17617  га.

Структура підприємства

До складу підприємства входять: Кам’янське, Голубівське, Зноб-Новгородське, Очкинське лісництва, два цеха переробки деревини, нижній склад «Зернове» , проміжний склад «Победа», автогараж.
Площа лісництв:
  • Очкинське 3088,0 га;
  • Голубівське 6527,0 га;
  • Зноб-Новгородське 4257,0 га;
  • Кам’янське 3745,0 га.

Значення підприємства в районі

Район розташування лісгоспу характеризується добре розвинутою мережею шляхів транспорту загального користування. Основними транспортними магістралями в зоні діяльності лісгоспу є залізниця:  Москва – Київ загальною протяжністю в межах Середино-Будського району Сумської області  – 19 км, автомобільна дорога з твердим покриттям: місто Середина-Буда –місто  Суми ;місто  Середина-Буда – місто Шостка - місто Конотоп. Протяжність лісогосподарських доріг на території лісгоспу складає 315 км.
Господарська діяльність лісгоспу спрямована на дотримання принципів безперервного, невиснажливого і раціонального використання лісових ресурсів, збереження умов відтворення високопродуктивних стійких насаджень, їх екологічних та інших корисних властивостей.
Державне підприємство «Середино-Будське  лісове господарство» в економіці району займає провідне місце.
Основні напрямки його розвитку полягають в забезпеченні потреб народного господарства в деревині та пиломатеріалах, в продажі на експорт деревини та піломатеріалів, в збереженні і підвищенні продуктивності лісових земель, водоохоронних, захисних, рекреаційно-оздоровчих і науково-пізнавальних функцій лісу.
Наявні в лісовому фонді сільськогосподарські угіддя використовуються для потреб працівників лісгоспу.
Мисливська фауна в лісах лісгоспу представлена такими основними видами, як лось, козуля, кабан, заяць-русак. Полювання носить спортивний характер. Важливим завданням ведення мисливського господарства є збереження оптимальної кількості тварин і створення для них сприятливих умов.
Наявних угідь цілком достатня для задоволення потреб лісового господарства та лісової охорони.