21.07.2020 09:32 давність новини: 18 дн.

Головне - попередити лісову пожежу

Категорія: Загальні новини

    

          Лісова пожежа — стихійне, некероване поширення вогню по лісових площах, яке нещадно знищує все на своєму шляху. Та  щоб не гасити лісову пожежу, необхідно її попередити. Одним із заходів недопущення лісової пожежі є проведення роз'яснювальної роботи серед населення.

     Велику увагу і матеріально-технічні ресурси реалізовуються в забезпечення протипожежного захисту лісового фонду в Державному підприємстві “Середино-Будське лісове господарство”.

     Щоденно питання охорони та захисту лісу від пожеж знаходяться під контролем Директора підприємства О.М. Плужникова.

     Прикладом є виданий наказ №124 “Про посилення заходів з охорони та захисту лісу від пожеж”, згідно якого затверджені певні організаційні заходи для пильного контролю за комплексом робіт, пов`язаних з охороною лісів від пожеж, такі як : проведення роз'яснювальної серед населення, щоденне звітування про стан пожежної безпеки в лісовому фонді, посилене патрулювання під час відвідування населенням лісів через настання сезону збору лісових ягід.

     Найвищий рівень пожежонебезпеки склався на даний час на півночі Сумської області. Тому в посиленому режимі на підприємстві виконують контрольні функції 6 мобільних рейдових бригад, які охоплюють весь лісовий фонд підприємства. До проведення рейдів постійно залучаються представники місцевої служби з надзвичайних ситуацій — начальник Середино-Будського районного сектору управління ДСНС України в Сумській області Махоня А.М.,провідний інспектор Середино-Будського районного сектору управлінння ДСНС в Сумській області В.О. Ковтун. Під час рейдів особлива увага приділяється роз'яснювальній роботі з населенням.

     Наголошуємо, що для порушників пожежної безпеки законодавчо встановлено адміністративну відповідальність. В разі порушення вимог пожежної безпеки в лісах штраф становитиме від 90 до 270 неоподаткованих мінімумів доходів громадян ( від 1530 до 4590 грн.) Пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, що призвело до виникнення лісової пожежі, каратиметься штрафом в розмірі від 270 до 900 неоподаткованих мінімумів  доходів громадян ( від 4590 до 15300 грн.). Самовільне випалювання стерні, луків , пасовищ, ділянок із природною рослинністю або її залишків та опалого листя на земельних ділянках, у смугаї біля автомобільних доріг і залізниць та у парках тягне за собою штраф у розмірі від 180 до 360 неоподаткованих мінімумів  доходів громадян ( від 3060 до 6120 грн.).

     Головною нашею метою є зведення на нуль пожежних ситуацій і збереження лісу, який знаходиться під нашою пильною охороною здоровим та непошкодженим пожежами.