02.07.2021 13:18 давність новини: 1 р.

З ТУРБОТОЮ ДО ДИКИХ ТВАРИНАХ

Працівники ДП «Середино-Будське лісове господарство» закінчують заготівлю гіллячкового корму та сіна для підгодівлі диких тварин в зимку. Підгодівля є дуже важливим і необхідним заходом для збереження та примноження мисливської фауни.
Підгодовування диких тварин включає два завдання:

1. Виготовлення та встановлення годівниць;

2. Заготівля сіна, віників та інших кормів для диких тварин.

 Заготівлю сіна для диких тварин проводять в звичайні для сінокосу терміни на лісових галявинах, сіножатях. Згрібати висушене сіно необхідно обережно, щоб не втратити його суцвіть, молодого листя, які багаті поживними речовинами.
Зберігають висушене сіно у копицях та скиртах. Недосушене сіно при скиртуванні підсолюють із розрахунку 3-5 кг на 1 ц сіна.

Підгодівля тварин гіллячковим кормам у вигляді віників, є одним з найбільш масових біотехнічних заходів. Заготовляють віники із пагонів (з листками) деревно-чагарникових порід, їх слід заготовляти в період, коли вони мають найбільший вміст поживних речовин. Вміст поживних речовин в деревно-чагарникових рослин сягає максимуму в період масового розвитку листової поверхні. Отже, заготовляти корми слід на ранніх стадіях розвику рослин, в основному з 15 червня до 15 липня, а інколи і раніше, залежно від природних умов.

Обов'язковою умовою одержання високоякісних кормів є суворе дотримання технології їх заготівлі. Зокрема, серед деревно-чагарникових рослин для зрізування потрібно відбирати добре розвинуті повністю вкриті листям пагони.

В'яжуть віники мотузкою, шпагатом. Сушити їх рекомендується в затінку. Під час сушіння їх декілька раз обприскують 5-6% - ним розчином кухонної солі. Висушені пагони з листям обережно складають, або підвішують, у сухих кормосховищах та зберігають для підгодівлі тварин взимку. Крім деревних порід, для віників використовують пагони малини, кропиви, кукурудзи.

Працівники ДП «Середино-Будське лісове господарство» своїми силами заготовили 2500 шт. віників гіллячкового корму, та 2000 кг сіна.

Частину «смаколиків» все ж закуповуєм, приміром, сіль. Цей природний мінерал необхідний для здоров’я диких тварин. Рослиноїдні тварини, особливо копитні, відчувають нестачу солі не тільки взимку, але й літом, тож солонці поповнюються регулярно. Також восени заплановано придбати зерновідходів кукурудзи, овса в кількості 6000 кг.
 Підгодівля диких тварин розпочнеться у зимовий період, коли випаде перший сніг. Триває вона переважно 100-120 днів. Така допомога дозволяє тваринам успішно перезимувати та привести навесні здорове молоде потомство, а також утримує дичину від міграції.