З ТУРБОТОЮ ДО ДИКИХ ТВАРИНАХ
Працівники ДП «Середино-Будське лісове господарство» закінчують заготівлю гіллячкового корму та сіна для підгодівлі диких тварин в зимку. Підгодівля є дуже важливим і необхідним заходом для збереження та примноження мисливської фауни.
Підгодовування диких тварин включає два завдання:
1. Виготовлення та встановлення годівниць;
2. Заготівля сіна, віників та інших кормів для диких тварин.
Заготівлю сіна для диких тварин проводять в звичайні для сінокосу терміни на лісових галявинах, сіножатях. Згрібати висушене сіно необхідно обережно, щоб не втратити його суцвіть, молодого листя, які багаті поживними речовинами.
Зберігають висушене сіно у копицях та скиртах. Недосушене сіно при скиртуванні підсолюють із розрахунку 3-5 кг на 1 ц сіна.
Підгодівля тварин гіллячковим кормам у вигляді віників, є одним з найбільш масових біотехнічних заходів. Заготовляють віники із пагонів (з листками) деревно-чагарникових порід, їх слід заготовляти в період, коли вони мають найбільший вміст поживних речовин. Вміст поживних речовин в деревно-чагарникових рослин сягає максимуму в період масового розвитку листової поверхні. Отже, заготовляти корми слід на ранніх стадіях розвику рослин, в основному з 15 червня до 15 липня, а інколи і раніше, залежно від природних умов.
Обов'язковою умовою одержання високоякісних кормів є суворе дотримання технології їх заготівлі. Зокрема, серед деревно-чагарникових рослин для зрізування потрібно відбирати добре розвинуті повністю вкриті листям пагони.
В'яжуть віники мотузкою, шпагатом. Сушити їх рекомендується в затінку. Під час сушіння їх декілька раз обприскують 5-6% - ним розчином кухонної солі. Висушені пагони з листям обережно складають, або підвішують, у сухих кормосховищах та зберігають для підгодівлі тварин взимку. Крім деревних порід, для віників використовують пагони малини, кропиви, кукурудзи.
Працівники ДП «Середино-Будське лісове господарство» своїми силами заготовили 2500 шт. віників гіллячкового корму, та 2000 кг сіна.