04.08.2021 09:48 давність новини: 78 дн.

Відкриття полювання на пернату дичину

Категорія: Загальні новини

        Відповідно до Закону України «Про мисливське господарство та полювання» та наказу директора ДП «Середино-Будське лісове господарство» № 161 від 02.08.2021 р., з  7 серпня 2021 р. о 18-00 годині розпочинається полювання на пернату дичину на теріторії водно-болотних мисливських угідь лісгоспу, а саме: качок (крім гоголя, черні білоокої, савки, огара, гала-газа, гаги звичайної, лутка, крохалів), лиску, куликів (крім кулика – сороки, дупеля, ходуличника, шилодзьобки, кроншнепів, чайки, лежня, дерихвостів, поручайника, крем ‘яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйків морського, малого, великодзьобого, галстунчика), перепілку, голубів (крім голуба синяка).
 
      Днями полювання є субота та неділя.  Для власників мисливських собак лягавих порід та спаніелів додатковий день полювання - середа.
 
      Норма добування пернатої дичини одним мисливцем за день не повинна перевищувати: качок – 5, лисок – 6, перепілок – 15, голубів – 10, куликів – 10.
 
      Не зайвим буде нагадати, що порушення правил полювання без добування дичини тягне за собою адміністративну відповідальність, передбачену ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у вигляді попередження або штрафу від 102 до 1020 грн. А у разі добування дичини з порушенням правил полювання – від 1020 до 2040 грн. штрафу та сплати збитків за кожну добуту тварину чи птаха, у розмірі, передбаченому таксами нарахування збитків. Крім того знаряддя добування та все добуте підлягатиме конфіскації.
 
  Полювання заборонено:
 
- на відтворюючих ділянках;
 
- на відстані ближче 200 м від будівель населеного пункту та окремо розташованих будівель, де можливе перебування людей;
 
- на пернату дичину з нарізною вогнепальною зброєю або з використанням набоїв, споряджених кулями або шротом діаметром більше 5 мм(№ 0000);
 
- у темний період доби (пізніше години після заходу сонця і раніше години до його сходу);
 
- на пернату дичину методом нагінки з виставленням номерів.
 
    З метою охорони державного мисливського фонду та мисливських угідь, недопущення погіршення їх екологічного стану, керуючись ч. 2 ст. 30, ст.42  Закону України «Про мисливське господарство та полювання» мисливцям забороняється відвідування лісових мисливських угідь на території хвойних лісових насаджень в період високої  та надзвичайної пожежної небезпеки і в’їзд до лісових мисливських угідь (крім транзитних шляхів), розведення багать у лісі та прилеглих польових чи водно-болотних угіддях.
 
    Під час полювання мисливець повинен мати при собі такі документи: державне посвідчення мисливця, контрольну картку обліку добутої дичини і порушень правил полювання на сезон 2021-2022 років з відміткою про сплату державного мита, відстрільну картку користувача мисливських угідь, дозвіл на зберігання та носіння зброї, за наявності мисливських собак – паспорт на собаку.
   За відсутність відмітки у відстрільній чи контрольній картці про проведення полювання у зазначений день чи добуту дичину, особисту відповідальність несе мисливець.
 
    Головне, кожен мисливець йдучи на полювання має пам’ятати та суворо дотримуватися вимог техніки безпеки у поводженні з вогнепальною зброєю.
 
    Контроль за виконанням законодавства з питань організації полювання на мисливських угіддях  ДП «Середино-Будське лісове господарство» здійснює лісовий відділ підприємства та мисливствознавець Лашин П.В.