08.04.2019 15:52 давність новини: 1 р.

Разом недопустимо пожеж поблизу лісу

Категорія: Загальні новини
Автор:  Прес-служба ДП "Середино-Будське лісове господарство"

   З настанням весінньо-літнього періоду настає самий небезпечний період в лісовому господарстві — пожежонебезпека.
Скільки роботи вже проведено у цьому році, скільки проводилось у минулих роках з питань поведінки людей у такий період, але поведінка населення в лісі та поблизу його масивів бажає бути значно кращою.
   Бачити явище, коли горить суха трава- це одна справа, а бачити, коли від горіння трави горить ліс — це зовсім інша справа.
  І тут на плечі лісівників лягає вагомий та відповідальний тягар з попередження та своєчасної ліквідації можливих загорянь, як сухої трави, так і лісових площ. Випадки загоряння трави своєчасно ліквідовуються працівниками лісгоспу, разом з населенням прилеглих районів на території яких знаходяться лісові масиви. Але, можуть виникнути такі випадки, коли вогняна стихія разом з сильним вітром може поставити вогнеборців в ситуацію неможливості гасіння. Тоді настає — катастрофа. Дійсно катастрофа, оскільки гине здоровий ліс, вся флора і фауна на всій пошкодженій території. Збитки неймовірні, як з точки зору екології, так і всього комплексу життя людини.
   Нормальна поведінка людини — і жодних проблем з пожежами не буде. Скільки треба часу, щоб це усвідомити і не робити лиха?
  Буквально вчора, 7 квітня 2019 року відбулось загоряння сухої трави на території Степнівської сільської ради Ямпільського району, поруч з стіною лісу ДП “Середино-Будське лісове господарство”. Багато зусиль працівників лісгоспу, людей сіл ради було направлено на ліквідацію пожежи. Спільними зусиллями за допомогою пожежного автомобіля, трактора та безпосередньо людської сили, горіння трави вдалося зупинити, причому був сильний вітер в бік лісового фонду.
  У разі будь-якого зволікання або безорганізованості задіяних людей, ситуація могла б бути непередбачена. Але працівники ДП “Середино-Будське лісове господарство” зробили все від їх можливе і зберегли Державний ліс від знищення.
   Шановні жителі! Просимо Вас ще раз переглянути своє ставлення до природи, лісу, аби не залишити себе без чистого повітря, чудових місць відпочинку, збору ягід і грибів, без місць мешкання дикої природи.