18.02.2021 10:32 давність новини: 7 дн.

ПРОВЕДЕНО ЗИМОВИЙ ОБЛІК МИСЛИВСЬКИХ ТВАРИН

Категорія: Загальні новини

    Тримаючи в експлуатації державний мисливський фонд, кожне мисливське господарство може функціонувати лише за умови достовірних оперативних даних про свої ресурси диких мисливських тварин, що перебувають у стані природної волі. Облікові роботи – це обов’язковий  і найбільш  трудомісткий захід у всіх мисливських господарствах незалежно від їх завдань та напрямків. Метою є з’ясування чисельності тварин та їх розміщення на території, в результаті облікових робіт господарство отримує обґрунтовані дані про чисельність тварин на всій території. На основі цих даних проводиться оцінка та планується основна діяльність господарства, встановлюються норми відстрілу та вирішується заборона добування.  17 лютого в  мисливських угіддях Державного Підприємства «Середино-Будське ліове господарство» пройшов зимовий облік мисливських тварин.

       До обліку залучені:  мисливствознавець ДП «Середино-Будський лісгосп» Лашин П.В., 

за участю начальника відділу природно-заповідного фонду та біоресурсів, Департаменту захисту довкілля та енергетики Сумської обласної державної адміністрації Бойченко Р.В., начальник Середино-Будської районной державної лікарні ветеринарної медицини М.Г. Нищета, головного спеціаліста-державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища у Сумській області Красновой І.В.  Загальна площа мисливських угідь господарства становить 14294 га. 

       За основу обліку взято метод підрахунку тварин по слідах в місцях підгодівлі. Було в натурі обстежено 5 підгодівельні майданчикі та 1 кормове поле типове для даного господарства.

       Облік проведено об’єктивно:

 - мобільність та достатня кількість учасників обліку дала можливість охопити обліком значну площу мисливських угідь;

 - облік проводився в двох єгерських обходах з різним рівнем бонітету мисливських угід;

       Щільність тварин в природних умовах достатня для проведення полювання.

       За даними польового обліку в господарстві виявлено наявність слідуючих тварин:

- Кабан — 3 голови;

- Козуля європейська – 98 голів;

- Заєць — 197 голів.

      За даними розрахунків, проведених користувачем мисливських угідь та на підставі матеріалів спостережень, зазначених у щоденнику єгеря, матеріалів польового обліку та проведеного аналізу чисельності тварин відповідно до методичних рекомендацій, чисельність основних видів мисливських тварин в господарстві складає:

- Кабан — 3 голови

- Козуля європейська – 117 голів

- Заєць – 220 голів

- Куниця – 45 голів

- Білка – 52 голови

- Лисиця – 10 голів

- Куріпка сіра — 71 голова

- Єнотовидна собака — 5 голів