02.08.2021 15:13 давність новини: 49 дн.

Основа майбутнього лісу

Категорія: Загальні новини

Щоб створити високопродуктивні насадження, передусім потрібно подбати про якісний садивний матеріал. Для цього на Державному підприємстві «Середино-Будське лісове господарство» цьогоріч створено 0,663 га тимчасових лісових розсадників. Вони забезпечують якісним садивним матеріалом потреби підприємства під час лісокультурної кампанії.
 
При виборі місця під розсадник наші лісівники  дуже вимогливі. Під час оцінки придатності ділянки під розсадник, насамперед звертаємо увагу на рельєф, ґрунтово-гідрологічні умови і місцерозташування ділянки. Розсадники закладають на ділянках, не заселених шкідниками (личинками травневого хруща і вовчка).
 
З ранньої весни і все літо на розсадниках проводяться постійні роботи по догляду за сіянцями. Постійно прополюються бур’яни, ведеться боротьба зі шкідниками та хворобами. Одним з необхідних агротехнічних прийомів є внесення добрив, оскільки з ґрунту розсадника щорічно вибирається значна кількість поживних речовин. Саме завдяки вчасно зробленим роботам по догляду за розсадниками, вони усі в належному стані.
 
Лише клопітка повсякденна праця лісівників є основою успіху у вирощуванні сіянців на розсадниках. Але коли ти бачиш результат цієї праці, радіє і серце і душа, адже всі ми розуміємо що це - майбутній ліс!