09.07.2021 14:11 давність новини: 25 дн.

Догляд за лісовими культурами у розпалі

Категорія: Загальні новини

Стан лісових культур є важливим критерієм оцінки кожного лісівника та керівника лісового господарства. Своєчасний догляд за лісовими насадженнями – обов'язкова вимога у роботі підприємства.

Цього року травень видався дощовий та вологий, а це значить, що роботи по догляду за лісовими культурами у боротьбі із бур'янами та небажаною деревною рослинністю додалось.

Догляди проводимо механізовані та ручні. Механізовані догляди проводяться трактором МТЗ-82 в агрегаті з культиватором КЛБ-1,7 в основному на ділянках з лісовими культурами у перші три роки.

Механізовано проводяться також догляди мотокущорізами – в процесі зрізається трав’яниста та чагарникова рослинність у міжряддях, створюються оптимальні умови для росту лісових культур на ділянках.

 

Важким але не менш ефективним доглядом є прополювання лісових культур в рядах, воно проводиться вручну сапою. При цьому звільняються молоді посаджені деревця від не бажаного бур'яну та шляхом розпушування грунту відбувається процес аерації, що позитивно впливає на ріст та розвиток молодих дерев. 

Загалом цього року у Державному підприємстві «Середино-Будське лісове господарство» заплановано провести 810 гектарів доглядів за лісовими культурами.Станом на 1 липня уже проведено 370 га.

Своєчасно проведений догляд за культурами в подальшому дасть можливість виростити здорові високопродуктивні корінні насадження. Тому робота  по догляду за лісовими культурами триває, поперду ще великий шмат праці, але коли ти бачиш результат, розумієш воно того варте.