18.06.2019 14:26 давність новини: 118 дн.

Будьте обережні з вогнем

Категорія: Загальні новини
Автор:  Прес-служба ДП "Середино-Будське лісове господарство"

    У зв’язку з жаркою погодою, на Сумщині в лісових насадженнях склався високий клас пожежної небезпеки. По прогнозу гідрометеорологічного центру МНС, у червні й надалі очікуються рекордно високі температури повітря. 
   За таких умов надто високий ризик виникнення пожеж. Їх причинами стають розведене багаття, кинутий непогашений сірник чи недопалок, спалювання рослинних залишків, а також іскри, що вилітають з вихлопних труб автотранспорту.
   Тому згідно з Правилами пожежної безпеки в лісах України, протягом пожежонебезпечного періоду 2019 року на території лісових насаджень ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ :
1. Розведення багать у лісі.
2. Відвідування населенням хвойних насаджень при 5 класі пожежної небезпеки ( надзвичайна небезпека) за умови погоди.
3. Палити та кидати непогашені сірники, недопалки.
4. Залишати в непередбачених для цього місцях лісу обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір”я, тощо.
5. Експлуатувати машини та інші механізми з несправною паливною та іскрогасною системою.
6. Випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо межують із лісом зокрема сільськогосподарських.
7. Звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи, тощо.
   Звертаємо Вашу увагу на те , що порушення вищевказаних правил несе за собою як адміністративну так і кримінальну відповідальність , а саме :
- порушення вимог пожежної безпеки в лісах передбачає адміністративну відповідальність у вигляді штрафу для громадян — від 85 до 255 грн. , а для посадових осіб — від 255 до 850 грн.
- знищення чи пошкодження лісу в результаті необережного поводження з вогнем , а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах , яке призвело до виникнення лісової пожежі чи розповсюдженні її на значних площах , несуть за собою штраф для громадян — від 255 до 850 грн. , та для посадових осіб — від 595 до 1020 грн.
- самовільне спалювання рослинності чи її залишків несе за собою адміністративну відповідальність у вигляді штрафу для громадян — від 170 до 340 грн. , і на посадових осіб — від 850 до 1190 грн. Ті ж самі дії , скоєні в межах територій об`єктів природно заповідного фонду несуть за собою штраф для громадян — від 340 до 680, для посадових осіб — від 1190 до 1700 грн.
   Статтею 245 “ Кримінального кодексу України” передбачена кримінальна відповідальність за знищення чи пошкодження лісових масивів . Винні особи караються штрафом від 5100 до 8500 грн. або обмеженням свободи від 2 до 5 років , або позбавленням волі на той самий термін . Такі дії , якщо вони спричинили загибель людини , масову загибель тварин або інші наслідки , караються позбавленням волі від 5 до 10 років.
   Шановні жителі району та міста ! Побачивши в лісі пожежу – повідомте в Держлісгосп за телефоном : 7-13-49 (ЦІЛОДОБОВО ) , в лісництва: Кам`янське л/во — 7-54-26, Голубівське л/во — 7-63-41, , Очкинське л/во -7-61-33, в пожежну частину — 101, в поліцію — 102.